Zbyt duża różnorodność na talerzu podczas jednego posiłku często też może oznaczać

Zacząłem też śledzić porady zdrowotne doktora Iana na Twitterze”.

Jej rada: „Twoje zdrowie jest ważniejsze niż to, co odczytuje waga. Dzisiaj mój cholesterol mieści się w normalnych granicach i nie mam już stanu przedcukrzycowego. Jestem w lepszej formie niż kiedykolwiek!”

Funkcja WebMD Ocenione przez Kathleen M. Zelman, MPH, RD, LD w dniu 6 sierpnia 2014 r.

Źródła

ŹRÓDŁA:

Petrina Hamm, trenerka fitness online, certyfikowana trenerka personalna American Council on Exercise, Apex, Karolina Północna.

Allison Keller, nauczycielka, Houston.

https://produktopinie.top/

Scott Martin, pielęgniarka, Orange County, CA.

Jessica Partin, projektantka biżuterii, Charlottesville, VA.

Eli Sapharti, trener odchudzania, mówca motywacyjny, Miami, Floryda, przedstawiony w Od Fat Boya do Fit Mana, Utwórz przestrzeń, 2013.

Beverly Simon, inżynier marynarki, Burtonsville, MD.

Jesteś najedzony po dużym obiedzie w restauracji – ale potem wózek z deseramikręci się, a ty po prostu mieć zamówić ten wspaniały mus czekoladowy.Albo przeżuwasz z dużego worka chipsów podczas sprawdzania e-maili i kiedyspójrz w górę, torba jest pusta. Brzmi znajomo? 

Czynniki środowiskowe – takie jak wielkość opakowania, wielkość porcji, różnorodnośćpodawane jedzenie i wielkość talerza — mogą mieć wpływ na sposób odżywianiawięcej niż zdajesz sobie sprawę, mówią eksperci. Rzeczywiście, gdybyśmy zawsze jedli tylko wtedy, gdy byliśmynaprawdę głodni i zatrzymali się, gdy byliśmy pełni, nie byłoby epidemii otyłości.

Kluczem, jak twierdzą eksperci, jest uświadomienie sobie przyczyn przejadania się,które mogą pomóc Ci oprzeć się pokusom i uniknąć przybierania na wadze.

"Gdy uświadomisz sobie sygnały środowiskowe, które mogą sabotować twojedieta, możesz odpowiednio reagować i podejmować mądre decyzje," mówi odżywianieekspert Susan Moores, RD. Proste rzeczy, takie jak przynoszenie kuszących przekąsek doTwój dom, przenoszenie słoika z cukierkami w pracy poza zasięgiem wzroku, sprawianie, by owoce i warzywa były bardziej widoczne w TwoimLodówka, a jedzenie bardziej celowo i wolniej, może ograniczyćprzejadanie się i pomaga schudnąć, mówi Moores.

Oto osiem czynników, które mogą powodować przejadanie się i przyrost masy ciała:

1. Widoki, dźwięki i zapachy

Przejadanie się może być wywołane kuszącym zapachem gotowania boczku,odgłos pękania popcornu, reklamy fast foodów i tak dalej. "Jesteśpod wpływem otoczenia, a nasze badania pokazują tego rodzaju wskazówkipowodują spożywanie większej ilości jedzenia," mówi badacz z Cornell University, Brian Wansink,

2. Roztargnione jedzenie

"Jedzenie amnezji" jest aktem prawie nieświadomego wkładania jedzenia do twojegousta, zwykle z big baga lub miski siedząc przed telewizorem,czytanie książki, sprawdzanie e-maili lub podczas happy hour.

Łatwo też nie rejestrować smaków, które przyjmujesz podczas gotowania lub tychostatnie kilka kęsów z talerzy dla dzieci, które dokończysz. 

Wielozadaniowość może prowadzić do przejadania się, ponieważ nie zwracasz na to uwagico ty jesz. Kiedy jesz bardziej uważnie, naprawdę smakujesz jedzenie…i jest bardziej prawdopodobne, że szybciej poczują się usatysfakcjonowani. "Jedzenie powinno dotykać więcej twojegozmysły, aby być satysfakcjonującym, a nie tylko wypełniać dziurę," mówi Moores.

Nieprzerwany

3. Jedzenie, jedzenie wszędzie

Wszędzie, gdzie się nie skręcisz, są okazje do jedzenia – przy przejeździe samochodemrestauracje, automaty, nawet stacje benzynowe. A kiedy jedzenie jest przedmy, mamy tendencję do spożywania go więcej, mówią eksperci.

Wansink i współpracownicy odkryli, że kiedy cukierki były łatwo dostępne nabiurka pracowników, jedli średnio dziewięć sztuk dziennie i nie zdawali sobie sprawyokoło sześciu sztuk dziennie. A kiedy musieli wstać ze swoich biurek, żeby sięgnąć

Ogranicz swój instynkt przejadania się słodyczami i przekąskami, usuwając je poza zasięg wzroku- i wyeksponowanie zdrowszej żywności. Oprzyj się pokusie zaszalećna niezdrowej żywności, nosząc własne zdrowe przekąski.

4. Jedzenie, które jest szybkie, wygodne i niedrogie

Restauracje typu fast food na każdym rogu oferujące również niedrogie jedzenie?zachęcają nas do coraz częstszego jedzenia. Oferty posiłków combo brzmią jak okazja,ale są naładowane tłuszczem, sodem i kaloriami.

Także, "kiedy jesz dużo fast foodów, wszystko zaczyna smakować tak samo, amożna zadowolić się niewielką gamą smaków i czasem jest to trudne

Aby pomóc sobie oprzeć się pokusie, pracuj nad rozwinięciem upodobania do tegosubtelne, naturalne smaki potraw – sugeruje Moores.

Dietetycy zalecają ograniczenie wizyt w restauracjach typu fast-food do raz w rokutydzień. I, jak mówią, wybierz zdrowsze opcje menu – takie jak sałatki igrillowane kanapki z kurczakiem – nawet jeśli kosztują trochę więcej.

5. Zniekształcenie porcji

Nasze wyobrażenie o normalnej porcji uległo wypaczeniu, po części dlatego, że tak wielerestauracje serwują duże porcje. "Wydaje się, że gigantyczne porcje ewoluowały wmówi Moores.

Aby zrozumieć, jak powinna wyglądać porcja, wyciągnij miarki,i zobacz, jak twoje porcje układają się w porównaniu z WebMD Wielkość porcjiStrona internetowa.

Nieprzerwany

Inną odpowiedzią na dylemat porcji jest spożywanie większej ilości produktów, które są mniejkalorycznie gęsty. Są to pokarmy zawierające dużo wody i błonnika, aleniewiele kalorii – jak owoce, warzywa, sałatki i zupy na bazie bulionu.Badacz Barbara Rolls, dr Barbara Rolls i współpracownicy z Penn State University odkryli

Pomóc może również uważne jedzenie. "Jedz powoli, posmakuj jedzenia i stań siębardziej w kontakcie z tym, co jesz i jak to smakuje, abyś mógł się tym cieszyćwięcej i zacznij doceniać satysfakcję z mniejszych porcji," Mooresmówi.

6. Pakiety gigantycznych rozmiarów

W superzniżce znajdziesz mnóstwo okazji na mega-wielkie pakietysklepy takie jak Costco czy Sam’s. Ale niestety eksperci twierdzą, że te olbrzymypojemniki mogą wpływać na nas nieświadomie i powodować, że jemy więcej.Naukowcy odkryli, że jedząc z dużego pojemnika, prawdopodobniekiedy jesz przekąski i słodycze.

"Po pierwsze, spróbuj wyzbyć się nawyku ciągłego jedzenia czegoś, gdy jesteśsiedzenie, relaks lub oglądanie telewizji," mówi Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetycznerzecznik Tara Gidus, MS, RD. "Wypij filiżankę herbaty, szklankę wody lub przeżujpojemnik lub kup mniejsze opakowania, takie jak 100-kaloryczne opakowania przekąsek."

7. Niezbyt wykwintne naczynia

Naukowcy odkryli, że zwykle jemy więcej, gdy jesteśmy obsługiwani odwiększe pojemniki. Wansink i koledzy odkryli, że kiedy uczniowie otrzymalijedzenie w większych miskach podawali sobie o 53% więcej i spożywali o 56% więcej

Kiedy używasz mniejszych misek, talerzy, łyżek i kubków, nie poczujeszpozbawieni, ponieważ jedzenie będzie wyglądało na bardziej obfite, mówi Wansink. Smakołyknaczynia i mniejsze sztućce mogą również pomóc spowolnić jedzenie.

8. Zbyt duża różnorodność

Restauracja bufetowa może być koszmarem dla dietetyków. Zbyt wiele możliwości wyboru zachęcaspływa. "Zbyt duża różnorodność na talerzu podczas jednego posiłku często też może oznaczaćogólnie dużo jedzenia," mówi Connie Diekman, doktor medycyny, dyrektor ds. żywienia na Washington University i były prezes

Dlatego używaj różnorodności, aby zaspokoić swoje potrzeby żywieniowe, ale skoncentruj się naodpowiednia żywność. Jedzenie różnorodnych potraw jest świetne, o ile są one niskiekaloryczne i bogate w składniki odżywcze – takie jak owoce, fasola, warzywa, rosółzupy, produkty pełnoziarniste i niskotłuszczowe produkty mleczne.

Rok 2020 był szaloną jazdą. A dla wielu z nas zdrowe odżywianie, ćwiczenia i nawyki dbania o siebie zniknęły z torów.

Jeśli czujesz się gotowy, aby wrócić na właściwe tory, jesteśmy z Tobą. Trzech członków zespołu WebMD wprowadza duże zmiany w Nowym Roku i zaoferowali, że zabiorą nas na przejażdżkę. Przez następne kilka tygodni będziemy śledzić Laurę, która porzuca swój nałóg cukru i rozpoczyna rutynę fitness, a także będziemy kibicować naszemu duetowi na dynamicznej diecie, Billowi i Markowi, którzy ciężko pracują, aby zrzucić kilogramy i poprawić ich zdrowie. Oto zdrowszy 2021 rok!

Przez Billa Kimma

Muszę zacząć od nowa.

Tak trudno było to zaakceptować. Powiedzenie, że jestem sobą rozczarowany, byłoby niedopowiedzeniem. 

W 2016 roku schudłam 100 funtów. Byłem biegaczem – dziesiątki 5 i 10 kilometrów, sześć półmaratonów, a potem maraton. Byłem w formie. Byłem chudy. Byłam po czterdziestce i byłam najzdrowsza w moim dorosłym życiu. Byłem zdeterminowany, że nie ma mowy, żebym wrócił do starego mnie; tym właśnie chciałem być. Ale zrobiłem się leniwy. Przestałem rejestrować każdy kęs. Zacząłem wymyślać wymówki, żeby pominąć biegi i treningi. Desery i słodycze znów stały się normą. A potem wybuch pandemii i wszelkie dobre nawyki, które zostawiłem, zostały wyrzucone przez okno.

To był stopniowy wzrost, ale oto jestem, na początku 2021 roku ważyłem ponad 250 funtów i ledwo byłem w stanie przebiec 2 mile (kiedy 3 plus był lekkim dniem). To trudna do przełknięcia pigułka, ale… muszę zacząć od nowa.

Kiedy zmagam się z kolejnym rozdziałem mojego życia dotyczącym utraty wagi/„czasu na dopasowanie”, starałem się zastanowić, dlaczego tak się stało, jak to się stało i jakie lekcje mogę zastosować w mojej podróży tym razem.

1. Zaakceptuj Moją Nową Rzeczywistość (i bądź z nią w porządku). Kiedy powiedziałem mamie, że zawiodłem, szybko odpowiedziała: „Nie zawiodłeś, po prostu… cofnęłam się o krok. Zdarza się.” Ona ma rację. Nie jestem porażką. To, co osiągnąłem po czterdziestce – jestem pod wrażeniem siebie! Zrobiłem sobie przerwę i nie ma w tym nic złego. Im szybciej przestanę obijać się i pogodzić się z tym, gdzie jestem, tym łatwiej będzie mi odzyskać samodyscyplinę.

2. Mentalność jest ważniejsza niż fizyczna. To naturalne i bardzo łatwo wpaść w funk, a nawet popaść w depresję, gdy zdasz sobie sprawę, że się cofnąłeś. Większość moich ubrań już nie pasuje; łatwiej mi brak tchu; Mam bóle ciała, których wcześniej nie miałem; Widzę siebie na zdjęciach i jestem zniesmaczony; i najcięższy ciężar: jestem sobą rozczarowany. Wszystkie te myśli i rzeczywistości prowadzą mnie z powrotem do okropnych nawyków i złych wyborów żywieniowych. Jeśli chcę znów być zdrowy, najpierw muszę skupić się na poprawie mojego zdrowia psychicznego i emocjonalnego.

3. Mam klucz odpowiedzi. To chyba największa realizacja i pomaga mi z numerem 1 i 2. Robiłem to już wcześniej. Wiem, jak prawidłowo się odżywiać; Wiem, jak ćwiczyć; Wiem, czego się spodziewać, gdy po raz pierwszy idę pobiegać; Wiem, jak wygląda i czuje się dieta 1700 kalorii. Nie wchodzę w tę ślepą; Wiem, co mi się sprawdziło, a co nie. Wchodzę w to z ogromną przewagą!

4. Mam ekscytującą i zabawną odpowiedzialność. Dzielenie się moją podróżą po tym blogu z pewnością pozwoli mi się skupić. Ale jeszcze lepiej, mam mojego przyjaciela, współpracownika i znajomego blogera Marka Spoora jako przyjacielską konkurencję. Będzie dobroduszne gadanie śmieci, ale będzie też bardzo potrzebne wsparcie i zachęta, gdy ktoś przechodzi przez podobne doświadczenia. Wyzwania są zawsze łatwiejsze, gdy ktoś jest z tobą na przejażdżkę.

Muszę zacząć od nowa. Choć trudno to powiedzieć, to moja rzeczywistość i akceptuję ją. Niech rozpocznie się (ponownie) przygoda z odchudzaniem i fitnessem!

Bill jest starszym menedżerem ds. strategii finansowanych treści w firmie WebMD. Od ponad 15 lat próbuje znaleźć równowagę ze swoją wagą, ćwiczeniami i ogólnym samopoczuciem. Gdy Bill zbliża się do 50 roku życia, rozumie, jak ważne jest zachowanie dobrych, zdrowych nawyków i lepsze dbanie o siebie. Ma wsparcie żony i dwójki dzieci (w wieku 22 i 15 lat) i ma nadzieję, że ten blog uczłowieczy trudności związane z odchudzaniem w średnim wieku i da nadzieję innym, którzy doświadczają tego samego. Aby dowiedzieć się więcej o jego podróży, śledź go na Instagramie @billkimm i TikTok @billkimm3.

Ten post pojawia się jako część naszej serii Healthier 2021, w której śledzimy trzech członków zespołu WebMD, którzy dążą do poprawy swojego zdrowia w tym roku. Tutaj możesz śledzić ich podróże.

Przez Billa Kimma

Minęły 2 tygodnie odkąd uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19 i z przyjemnością informuję, że znów czuję się prawie w 100%. Nadal mam przewlekły kaszel, który nie ustaje, ale mój smak i zapach wróciły, zmęczenie prawie zniknęło i czuję się, ośmielę się powiedzieć, normalny. Tak bardzo, że faktycznie poszedłem na spacer w poniedziałek, aby wykonać moje pierwsze ćwiczenie od ponad 2 tygodni (o tym później)!

Jestem niesamowicie wdzięczna za wylanie dobrych życzeń, które otrzymałem od Ciebie w mediach społecznościowych. Nasza publiczność WebMD jest tak troskliwa i troskliwa. Twoje wspierające komentarze zdecydowanie pomogły w dniach, w których zmagałam się. Z całego serca dziękuję!

Myślałem, że choroba z COVID nie zniweczy moich wysiłków na rzecz utraty wagi. Ponieważ nie miałam zmysłu smaku ani zapachu i nie miałam dużego apetytu, pomyślałam, że przynajmniej utrzymam równowagę (a może nawet stracę funt lub dwa). Okazuje się, zyskałem. Niewiele, ale zyskałem. Myślę, że to dlatego, że kiedy znów miałem kubki smakowe, wielkość porcji wyszła przez okno! W zeszły weekend moja córka zrobiła pyszne truskawkowe ciasto i – nie mogę kłamać – moje kawałki były większe niż powinny. Ale jest dobrze. Weekend szaleństw po kilku tygodniach jest absolutnie w porządku. Właściwie to chyba dobrze, że trochę się zepsułem. Ale teraz, gdy czuję się prawie normalnie, nadszedł czas, aby ponownie się skupić.

Mam plan na jedzenie i czuję się komfortowo wykonując go, ale ćwiczenie nadal stanowi ogromną przeszkodę. Nie doceniałem, jak trudno będzie zacząć od nowa, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Jako ktoś, kto udostępnia wszystko online, zwłaszcza treningi, niesamowicie trudno było mi pogodzić się z faktem, że nie biegam już 3, 4 czy 5 mil. To krępujące i powstrzymuje mnie przed chęcią do ćwiczeń. Świadomość, że znajomi widzą za pomocą mojego monitora ćwiczeń, że chodzę, a nie biegam, jest dla mnie trudne do zaakceptowania. Świadomość, że kiedyś byłem dumny ze swojego dystansu, a teraz ten dystans już nie istnieje, jest trudną do przełknięcia pigułką. Tak bardzo, że trzyma mnie w domu. Zakłopotanie z powodu niemożności zrobienia tego, co kiedyś mogłem, jest silniejsze niż pragnienie, by znów się ruszyć. Widzę, jak dobrze inni blogerzy Healthier 2021, Mark i Laura, radzą sobie ze swoją kondycją i jestem zazdrosna. Moja duma i COVID sprawiły, że wróciłem do punktu wyjścia, a wiedza, gdzie byłem niedawno, sprawia, że ​​jest to niewiarygodnie trudne do zaakceptowania.

W ostatnim podkaście WebMD Now mój dobry przyjaciel dr Michael Smith powiedział coś, co naprawdę chciałem usłyszeć. Powiedział: „Po prostu ruszaj się dzisiaj więcej niż wczoraj. Nie bądź zbyt ambitny, bo narazisz się na porażkę. Konsekwencja cię tam zaprowadzi.

On ma rację. Zdaję sobie sprawę, że próbuję ćwiczyć tam, gdzie byłem, a nie tam, gdzie jestem dzisiaj. Nie jestem półmaratończykiem, którym byłem kilka lat temu. To bolesna prawda, którą muszę zaakceptować. Przed COVIDem zmuszałem się do biegu 3 mile, bez względu na to, jak trudne, ponieważ w przeszłości byłem w stanie przebiec tak daleko. Ale po tym biegu musiałbym wystartować kilka dni, ponieważ byłem niesamowicie obolały. Przesadzałem, ponieważ opierałem swój trening na tym, kim byłem.

Teraz, gdy wracam do zdrowia po COVID, naprawdę muszę oprzeć swoje treningi na tym, gdzie jestem DZISIAJ. Muszę skupić się na tym, co mówi mi moje ciało, a co najważniejsze: weź. Ono. Wolny. Jak powiedział dr Michael: „Po prostu ruszaj się dzisiaj więcej niż wczoraj”. To moja nowa mantra. Będę chodzić i będzie dobrze z chodzeniem. (Może potrzebuję, żebyś mi o tym przypomniała!) A kiedy nadejdzie czas, a moje płuca i nogi sobie z tym poradzą, znów pobiegnę. Uwielbiam biegać i wściekam się na siebie za to, że wypadłam z moich priorytetów.