Hepsini bir araya getirin ve çağlar boyunca bir Cleveland Browns sezonuna sahip olursunuz.

Eagles, çaylak Jalen Hurts’u 14. Hafta’da Saints’e karşı yedek Carson Wentz lehine başlatarak oyun kurucuda bir kıvılcım arıyorsa, o zaman bunu aldıklarını ve sonra bazılarını – zayıf NFC playoff umutlarını tutan üzücü bir galibiyet. 4-8-1’de canlı.

Philadelphia, ilk yarıda 17-0 önde çıktıktan sonra 24-21 galibiyete devam ederken ikinci tur seçiminde ihtiyaç duyduğu şeyi aldı. Hurts bir pasör olarak mükemmele yakın değildi (17/30, 167 yard, tek touchdown, deneme başına 5.6 yard, 83,6 reyting), ancak oyun çizgideyken hatalardan kaçındı. Bir koşucu olarak (18 taşıma, 106 yarda) fazlasıyla telafi etti. 

NFL PLAYOFF RESMİ: En son AFC, NFC puan durumu

Hurts paslarında belirleyici oldu ve onları çabucak dışarı çıkardı. Topu dört geniş alıcıya, iki dar uca ve iki geri koşucuya yaydı. Azizler onu rahatsız edemediler; onu bir kez görevden almayı başaramadılar ve yerde gücü ve ele geçmezliği tarafından yakıldılar.

Saints’in ön dördü, yıldırıcı Cameron Jordan liderliğindeki son rakiplerine hükmediyordu. Acı hiç de çaylak gibi görünmüyordu; bunun yerine, birkaç sezondur başlamış bir emektar gibi güçlü ve sert durdu. Hem yapması gereken atışları yapmada hem de Eagles özelliğine Miles Sanders’a yardımcı bir koşu arkadaşı vermede etkileyiciydi.

Hurts ayrıca ekibe çok ihtiyaç duyduğu enerjiyi verdi ve Alabama ve Oklahoma’daki büyük kazanan üniversite günlerinde sergilediği liderlik türünü gösterdi. Ayrıca, ilk tur çaylak geniş alıcısı Jalen Reagor (üç dokunuş, 65 yard) ve Sanders (18 dokunuş, 136 yard) gibi genç oyuncu arkadaşlarını da hızlandırdı. Hurts’un koşma tehdidi, ikinci çeyrekte 82 yarda tank avcısı patlaması da dahil olmak üzere, genellikle kötü bir Saints run savunmasına karşı Sanders için baraj kapaklarını açtı.

Wentz, Eagles’ın çizgideki sorunları ve alt saha paslarındaki sınırlamalar arasında hücumda kayboluyordu. Kafasına çok fazla giriyordu ve her zaman orada olmayan bir baskı görüyordu.

DAHA: Eagles’ın kararlarında Wentz’in sözleşme faktörleri

Hurts, 6-1, 223 kiloluk çerçevesiyle doğal zihinsel ve fiziksel dayanıklılık gösterdi. Eagles’ın oyun çağrısı kendine güvenini azalttı ve koçlar, yürütmesi için ona tam güvendiler. Aynı zamanda, Eagles’ın savunması hücuma karşılık vererek muadili Taysom Hill’in peşine düşerek beş çuval ve bir müdahalede bulundu.

Eagles, Saints’i alt üst etmek için tam bir performansa ihtiyaç duyuyordu. Hurts, zayıf oyunuyla hücumu aşağı çeken gerileyen Wentz’in yerine eksik parça görevi gördü.

Eagles koçu Doug Pederson, bu sezon oyun aramada harika değildi, ancak Eagles’a bu alanda da uyum sağlama ve Hurts’ın tasarım veya başka bir şekilde koşmasına izin vermekten korkmamaları için kredi verin.

14. Haftaya girerken, Pederson 13. Haftada bir değişiklik yaptıktan sonra son üç maçta Wentz yerine Hurts’a bağlı kalmayı taahhüt etmedi. Çaylakın kararı baş antrenörü için kolaylaştırdığına şüphe yok.

Eagles’ın şu anki hayal kırıklığı yaratan durumu göz önüne alındığında, Hurts onlara kazanmaya devam etmek için en iyi şansı veriyor. Wentz’in uzun vadede yerini alıp almayacağı şimdi bir sonraki büyük soru.

Beklenmedik şeylerin beklendiği bir yılda, sürekli kazanan Cleveland Browns, listede oldukça üst sıralarda yer almak zorunda.

Browns, 2020 NFL sezonunun 14. Haftasına 9-3’lük bir rekorla giriyor, AFC Kuzeyinde ikinci sırada yer almak için iyi ve şu anda en iyi AFC Wild Card noktasında oldukça iyi oturuyor. Cleveland, on yıldan fazla bir süredir ilk galibiyet rekorunu şimdiden garantiledi ve şimdi ilk playoff rıhtımını daha da uzun süre güvenceye almaya çalışıyor. 

Belki bazı analizler şansın Cleveland’ın tarafında olduğuna işaret edebilir, ancak bu bile kendi içinde dikkate değer. Baker Mayfield, Browns’ın oyun kurucusu olarak mutlu bir ortam buldu ve genellikle Nick Chubb ve Kareem Hunt’ın baskın acele ikilisine teslim etmekten memnun. Hepsini bir araya getirin ve çağlar boyunca bir Cleveland Browns sezonuna sahip olursunuz.

DAHA: Baker Mayfield, son başarıyı açıklamak için Dwight Schrute’den alıntı yapıyor

Browns’ın son galibiyet rekoru ne zaman oldu?

Browns’ın en son galibiyet rekoru ile bitirdiği 2007’de Cleveland 10-6’ya gitti, ancak 10-6 Tennessee Titans ile bir eşitlik bozması nedeniyle playoffları kaçırdı.

2007 Browns, Romeo Crennel tarafından çalıştırıldı ve Derek Anderson tarafından oyun kurucuydu (aşağıda resmedilmiştir). Charlie Frye, Steelers’a karşı sezon açılışına başladı ve yılın son 15 maçına başlayan Anderson’ın yerini almak için yeterince mücadele etti. Anderson, Pro Bowl’u 29 touchdown pasosu ve 3.787 pas sahasının arkasında yaptı.

2007 Cleveland kadrosundaki diğer öne çıkanlar, Jamal Lewis (1.304 hızlı yard), alıcı Braylon Edwards (1.289 alıcı yard), sıkı son Kellen Winslow (82 yakalama), defans oyuncusu D’Qwell Jackson (101 takım) ve köşe oyuncusu Leigh Bodden ( altı müdahale).

Ve Cleveland’ın 2020’de maç kazanmaya devam edip etmeyeceğine dair biraz daha perspektif için: Browns’ın 10’dan fazla galibiyet aldığı son zaman, orijinal franchise’ın Baltimore için ayrılmasından bir yıl önce, 1994’te 11 galibiyetlik bir sezondu. 

(Getty Resimleri) https://images.daznservices.com/di/library/sporting_news/9f/c0/browns-derek-anderson-090915-getty-ftrjpg_13hidkpv7i58o13ovyy7kgo610.jpg?t=-1302787121&w=500&kalite=80

Browns’ın son playoff görünümü ne zamandı?

Browns’ın playofflara kaldığı son sezonu bulmak için 2002’ye geri dönmeniz gerekiyor. O yıl 9-7’de teknik direktör Butch Davis ve hücum koordinatörü Bruce Arians’ın arkasında bir Wild Card pozisyonu kapmak için gittiler.

Cleveland, joker turda tümen rakipleri Pittsburgh’a 36-33 mağlup oldu. Steelers, 54 saniye kala maçı kazandıran golü attı. 

Tim Couch, 2002 sezonunun çoğunda Cleveland’ın oyun kuruculuğunu yaptı ama 30 Aralık’ta bacağını kırdı, yani Kelly Holcomb playoff maçına başladı. Bu Browns ekibi aynı zamanda William Green’i, alıcıları Kevin Johnson ve Quincy Morgan’ı, defans oyuncusu Earl Holmes’u ve defansif Mark Word’ü geride bıraktı.

İki başlı acele baskınlık

Browns’ın 2020’de bu kadar iyi olmasının birçok nedeni var, ancak bir alana işaret etmeniz gerekiyorsa, o da arka alan. Nick Chubb ve Kareem Hunt, NFL’de tartışmasız en iyi 1-2 vuruş vuruşunu oluşturdular.

13. Hafta boyunca Chubb, Cleveland’ı 799 hızlı yarda ile yönetiyor ve Hunt, yerde 737 yard ile onun hemen arkasında. Bu puanlar NFL’de sırasıyla beşinci ve 10. sırada yer alıyor. Geri dönüşler, Baker Mayfield’ın çok fazla şey yapması gerektiğini hissetmesini engelledi ve bunun yerine Kevin Stefanski’nin dediği play-action geçişlerini çok daha tehlikeli hale getirdi. 

Browns, hücumda hücumda 14. Haftaya ligde 2. sıradan giriyor. En son bir sezonu ikinci ya da daha iyi bitirdiklerinde, arka alan kombinasyonları Leroy Kelly ve Ernie Green olduğu ve NFL’de en çok yarda koştukları 1967 idi. Cleveland aslında 1967’de doruğa ulaşan üç düz yıl acele ederek ligi yönetti, Jim Brown hala Browns’ın geri döndüğü zaman bir çizgi başladı.

1967’nin ne kadar zaman önce olduğunu, yani ilk Super Bowl’un yılını perspektife koymak gerekirse, benzin galon başına 33 sentti ve The Beatles, Çavuş’u serbest bıraktı. Pepper’ın Yalnız Kalpler Kulübü Grubu.

Yani Cleveland kelimenin tam anlamıyla nesiller boyunca en iyi arka alanına sahip. Browns’ın alışılmadık derecede harika bir sezon geçirmesine şaşmamalı.

Nick Chubb— Biraz Önyargılı (@BiasedSlightly) 6 Aralık 2020

Kareem Hunt, gerçek olmayan dengeleme eylemiyle #Brownspic.twitter.com/m1zEjShMuC

— The Game Day NFL (@TheGameDayNFL) 6 Aralık 2020

Yakın oyunları kazanmak ve liderliği elinde tutmak

Browns, 2020 sezonunun 14. Haftasına eksi 15 puanlık bir farkla giriyor, bu da rakiplerinin bu sezon onları 15 puan geride bıraktığı anlamına geliyor. Bu gerçekten Cleveland’ın üç mağlubiyetine atfedilebilir, tüm göreceli patlamalar – Ravens’e 38-6, Steelers’a 38-7 ve Raiders’a 16-6.

Ama bu aynı zamanda Cleveland’ın yakın maçlarda tutunmak zorunda kaldığı anlamına da geliyor. Gibi şeylerle ilişkili bir şehirde ""Sürüş"" ve ""Atış,"" yolların uçup gideceğine dair neredeyse bir varsayım var. Ancak Browns, 2020’de kararlılığını korudu.

Cleveland’ın dokuz galibiyetinden altısı, Browns’ın 1xbet web giriş 10 ila 13. Haftalar arasındaki dört maçlık galibiyet serisindeki dördü de dahil olmak üzere, bir touchdown’dan daha kısa sürede geldi. havaya uçuruldu, ancak bunun yerine Cleveland tarafından bitirildi. Bir Browns hayranına sorun, geçmişte bu rakiplerin kazanmak için onca yolu geri döndüğünü söylerler.

Belki de tüm bunlar, Browns’ın şanslı olduğu anlamına gelir. Analytics, eksi puan farkı olan bir takımın kaybetme rekoru veya en azından buna yakın bir rekoru olması gerektiğini söyler. Ancak bunu yakın tarihteki franchise tarihine meydan okumaya ve kazanmanın yollarını bulmaya devam eden bu yılki Browns’a söyleme.

(Getty Resimleri) https://images.daznservices.com/di/library/sporting_news/8b/95/baker-mayfield-120620-getty-ftr_12awy0xbx5gak1se0q9qnvrwuk.jpg?t=975542638&w=500&kalite=80

Baker Mayfield’ın büyümesi

Browns, Mayfield’ı Oklahoma’dan 2018 NFL Draft’ında ilk genel seçimle aldığında, onun kurtarıcı olması gerekiyordu. Çaylak sezonu da cesaret vericiydi, çünkü güçlü bir şekilde kapandı ve çoğu zaman kazanan oyunlar yapmak için silah kullanma eğilimlerini yendi.

Ancak 2019, dışarıdan Odell Beckham Jr.’ın eklenmesine rağmen Mayfield ve Cleveland için bir geri adımdı. Jameis Winston’ın Buccaneers forması giydiği sezon olmasaydı, Mayfield’ın 21 maçı çok daha kötü görünürdü. Mayfield tamamlama yüzdesi, deneme başına yarda ve çuval yüzdesinde geriledi. Aniden, Mayfield’ın Browns’ın oyun kurucusu olup olmayacağına dair sorular ortaya çıktı.

Mayfield, 2020’de tüm nefret edenlere cevap vermedi, ancak geri dönme konusunda oldukça iyi bir iş çıkardı. Başarısının bir kısmı, işleri basitleştirmekten ve çok fazla şey yapmaya çalışmamaktan geldi. Birinci sınıf koçu Kevin Stefanski, Mayfield’ı sık sık oyunu yönetmeye ve topu Chubb ve Hunt’a devretmeye çağırdı.

Mayfield daha fazlasını yapması için çağrıldığında, teslim oldu. Belki de en iyi NFL performansında 13. Haftada Titanlara karşı ilk yarıda dört gol attı. Daha sonra, bunu bir Dwight Schrute alıntısıyla özetledi: ""Ofis,"" bir aptalın ne yapacağını düşündüğünü ve bunu yapmamaya çalıştığını belirtti. 

Mayfield’ın biraz pervasız olduğu düşünülürse, yeni zihniyetine kastettiğinden daha fazla fikir vermiş olabilir. Halihazırda inşa edildiği gibi, Browns’ın kurtarıcı olması için Mayfield’a ihtiyacı yok. Heyecan trenini raylarda tutmak için ona ihtiyaçları var.

Steelers ve Bills, Pazar gecesi 14. Hafta maçında birbirleriyle oynuyorlar. Gerçekte, 2020 NFL sezonunun sonunda Super Bowl 55 yolunda, önemli olan tek şey Chiefs’e karşı ne yapabileceğidir.

AFC playoffları şimdi başlasaydı, Pittsburgh (11-1) 1 numaralı tohum olurdu. Bufalo (9-3) 3 numaralı tohumdan yükselmeye çalışıyor. Ancak, 2 numara arasında, hüküm süren Super Bowl şampiyonu Kansas City (12-1), konferans şampiyonları olarak tekrarlamak için güçlü bir favori olarak hala büyük görünen takım.

Chiefs, sezonun başlarında, en zorlu rekabetleri olan üç takım olan Texans, Ravens ve Patriots ile ilgilendi. Aynı zamanda Chiefs, oynamadıkları Steelers ve 6. Haftada yendikleri Bonolar tarafından yönetilen yeni bir meydan okuyucu dalgasının ortaya çıktığını gördü.

AFC ikincisi Titanlar, Browns ve Colts da rekor ve itibar açısından eleme tablosunda yer alırken, Steelers ve Bills öne çıkıyor. Ancak bu iki takımdan hangisi, ya bölüm turunda ya da AFC şampiyonluk maçında Chiefs’i kafa kafaya düşürmek için daha donanımlı?

DAHA FAZLA: Steelers ve Bills, 14. Haftada NFL playoff noktalarını nasıl perçinleyebilir?

Steelers vs Chiefs

1. Patlı savunma – Patrick Mahomes

Chiefs’i durdurmak için ihtiyacınız olan ilk şey bu. Ligin en üretken pas hücumunda yüksek hacimli Mahomes’e güveniyorlar. İnanılmaz bir şekilde, maç başına 300 pas yardası artı ortalama alan tek takım olarak maç başına yaklaşık 40 deneme ortalamasında, sadece 16 çuvala izin verdiler ve Mahomes sadece iki pas attı.

Steelers, NFL’deki en iyi pas atma takımı ve o Rams’tan sonra en iyi ikinci pas savunma takımıdır. Ancak sezon için Bud Dupree’yi uçtan uca kaybetmekle bir darbe aldılar ve eski köşe oyuncuları Joe Haden ve Steven Nelson, geç yıpratmayla mücadele ediyor. Steelers ayrıca, Mahomes, Tyreek Hill ve diğer Chiefs’in speedster’larına karşı felaket anlamına gelen, sahada büyük oyunlara izin vermede büyük gecikmelere sahip olabilir.

Steelers’ın yiğit kaçış savunması bu denklemde alakasız çünkü Chiefs, Andy Reid ile gerektiğinde terk etmenin iyi olduğunu kanıtladı. Steelers, aynı zamanda, bu pozisyonda en atletik alıcılara karşı dar uç kapsama alanında savunmasız olabilir; bu, Travis Kelce’yi durdurmak için pek iyi değildir.

2. Acele hücum vs. Chiefs’ savunması

Chiefs, 14. Haftaya 27. sıradaki koşu savunmasıyla girdi, Super Bowl koşularından sonraki zayıflıkları. Taşıma başına sağlıklı 4,8 yarda ve maç başına ağır 132,4 hızlı yarda izin veriyorlar.

Steelers, hücum hatları rakiplerini itme konusunda aynı olmadığı ve dayanıklılık sorunlarıyla James Conner’ın öne çıkan güç geri dönüşü olarak sınırlı etkinliği olduğu için tüm sezon boyunca topu çalıştırmakta zorlandı. 14. Haftaya girerken, yalnızca 500’ün altındaki Bengalliler, Ayılar ve Teksaslılar Steelers’tan (92.6) daha az acele yardı. Taşıma başına 3.7 yardları ligde en kötüsü için bağlı.

Chiefs’i yenmenin anahtarı, Mahomes’i sahadan uzak tutmak için top kontrolünü dengelemek ve aynı zamanda onunla eşleşecek kadar patlayıcı pas oyunları elde ettiğinizden emin olmaktır. Raiders, Chiefs’i tek kayıplarında üzmek için bunu yaptı ve tüm bunları iki kez doğru yapamadı.

Steelers’ın tüm sezon boyunca güvenilir bir hücum hücumuna sahip olmaması ve topu hareket ettirmek için çoğunlukla kısa-orta paslara dayanan oyun kurucularının Ocak ayında onlara zarar verip vermeyeceği konusunda endişeler var. atışları kazan.

3. Ben Roethlisberger ve Patrick Mahomes

Bu oyun kurucu Roethlisberger. Sağ dirsek sakatlığı nedeniyle kaybettiği bir sezonun ardından oyununu ayarlamakta akıllıca davrandı. 38 yaşında kolunun kısıtlı olduğunu bilerek topu çabucak dışarı çıkarıyor. Sadece 10 kez kovuldu. 

Ancak Roethlsiberger ayrıca, 14. Haftaya 6.9’da girerken, deneme başına planlanan hava sahasında (ortalama hedef derinliği) 24. sıradadır. Buna karşılık Mahomes, deneme başına 8.2 yarda ile ligin en iyilerinden biri oldu.

Steelers, hesaplanmış derin atışlarla takımları geniş alıcılara, yani Chase Claypool ve James Washington’a yakabilir. Ancak aceleci sınırlamaları ile hücumlarının çoğu Claypool, Diontae Johnson, JuJu Smith-Schuster ve sıkı son Eric Ebron’a kısa-orta paslar. 

Pittsburgh’un vuruşları ve smaçları onun top kontrolü şeklidir. Sadece Packers ve Saints bu sezon daha fazla topa sahip oldu ve bu da Raiders’ın hareket etme ve topu koruma stilini geliştirdi.